Wszelkie bóle związane z narządem ruchu należy wziąć pod lupę. Pozwólmy, by zbadał nas ortopeda oraz fizjoterapeuta. Bóle mogą być spowodowane urazami oraz przewlekłymi schorzeniami. Często trzeba wykonać dodatkowe badania, by dobrze postawić diagnozę – http://wroclaw-fizjoterapeuta.pl/

Czy musimy bać się wizyty u fizjoterapeuty?

Gdy coś nas boli, chcemy, by natychmiast przestało. Z wizytą u specjalisty kojarzymy sobie większy ból, ponieważ jesteśmy pewni, że podczas badania będziemy narażeni na jeszcze większy ból. Cóż, czasami jest to jednak konieczne, ale nie dlatego, by zrobić nam krzywdę. Fizjoterapeuta musi ruszyć np. naszą kończyną, jeżeli tam według nas, umiejscowiony jest ból. Podczas badania będzie można ustalić stopień nasilenia bólu i w którym konkretnym ułożeniu kończyny ten dyskomfort się pojawia.

Żeby zregenerować ból, najpierw trzeba go wywołać. Jeżeli nałykamy się środków przeciwbólowych przed wizytą u specjalisty, zrobimy sobie krzywdę. W momencie badania, chora kończyna nie zostanie prawidłowo zdiagnozowana, a przecież po to idziemy do specjalisty, by nam pomógł. Ciężko jest nie wziąć środka uśmierzającego ból w dniu wizyty, ale warto, ponieważ dzięki temu szybciej otrzymamy odpowiednią pomoc od fizjoterapety wrocław. Trafna diagnoza jest tylko wówczas, gdy wszystko czujemy „na trzeźwo”. Dzięki temu metody leczenia zostaną doskonale dopasowane do zaistniałego schorzenia. Leczenie przebiegnie szybko i sprawnie.

fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław nfz, dobry fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław opinie, fizjoterapia wrocław, fizjoterapia wrocław cennik,

Jakich metod leczenia możemy się spodziewać u fizjoterapeuty?

W zależności od stanu zapalnego narządu ruchu możemy zostać poddani następującym metodom leczenia:

  • kinezyterapii (leczenie ruchem),
  • fizjoterapii (działanie polem magnetycznym, ultradźwiękami, zimnem, laserem, diodami elektrycznymi),
  • hydroterapii (działanie lodem. wodą, gazem),
  • masażowi.

Wizyta w gabinecie http://wroclaw-fizjoterapeuta.pl/ przebiegnie w miłej atmosferze, a niektóre sposoby leczenia będą nam przypominać ćwiczenia gimnastyczne lub wizytę w SPA. Niekiedy wyjdziemy z gabinetu z kolorowymi plastrami Kinesio na skórze. W ten sposób zostanie odblokowany w naszym ciele drenaż limfatyczny. Limfa zacznie swobodniej się przemieszczać, a my odczujemy mniejszy ból. Łatwiej nam będzie poruszać przeciążonym narządem ruchu.

jakie schorzenia leczy fizjoterapeuta?

W jakim wieku może być pacjent, by mógł skorzystać z terapii?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Dobry fizjoterapeuta wrocław zajmie się każdym pacjentem wymagającym jego pomocy. Zatem z takiej wizyty może skorzystać nawet niemowlę, gdy ciągle płacze (może to być ból z powodu przesunięcia się dysku w kręgosłupie maluszka). W gabinecie pomoc otrzyma przedszkolak, który np. krzywo stawia jedną ze stóp. Dziecko starsze uskarżające się na ból pleców z powodu złej postawy, młody człowiek z wybitym barkiem, dorosły z powodu przeciążenia pracą i zesztywniałymi mięśniami ze stresu itd.

Praca fizjoterapeuty polega na przywracaniu ruchu stawom i mięśniom po urazach i złamaniach oraz spowodowanych chorobami przewlekłymi (SM, MLA, Parkinson, mózgowe porażenie dziecięce, osteoporoza, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz kręgosłupa). Z wizyty specjalisty skorzystać mogą również osoby żyjące w dużym napięciu psychicznym. Pojawiają sie u nich bowiem przykurcze mięśni, które trzeba rozluźniać za pomocą specjalistycznego sprzętu lub ręcznym masaże, w zależności od stopnia nasilenia przykurczów.

Jak się ubrać na wizytę?

Sukienka lub spódniczka niestety odpada. W takim ubiorze ciężko zbadać staw biodrowy. Najlepiej ubrać się w wygodny strój sportowy, który ma nie krępować ruchów, ani nie wprowadzać pacjenta w zakłopotanie. Mogą to być luźne dresy, wygodne getry, koszulka z krótkim rękawem, skarpetki. W takim stroju zostaniemy zbadani i możemy w nim również przystąpić do ustalonej na pierwszej wizycie terapii.