Dobry psychiatra Warszawa

W ostatnich latach coraz więcej osób szuka kogoś, kto będzie przy nich. Poszukują pomocy, kogoś kto posłuży dobrą radą, porozmawia lub po prostu wysłucha. Dlatego też zawód psychologa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a psychoterapia stała się jednym ze sposobów na radzenie sobie z otaczającą nas rzeczywistością.

Choć wydaje się to surrealistyczne, coraz częściej pomocy psychologa potrzebują dzieci. Nie tylko te, które kiedykolwiek padły ofiarą pedofila czy przemocy domowej, ale nawet te z tzw. „porządnych domów”. Gdy tylko zauważymy, że z naszym dzieckiem dzieje się coś złego, nie powinniśmy zwlekać. Trzeba pamiętać, że psychoterapia czy wizyta u psychologa nie jest żadnym wstydem ani niczym uwłaczającym.

Psycholog dziecięcy warszawa to osoba, która pomoże naszemu dziecku, jeżeli mimo wielu starań, wciąż nie radzi sobie w szkole lub ma trudności z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich. Wytłumaczy on również rodzicom, jak powinni postępować ze swoim dzieckiem w przypadku, gdy oni sobie z tym nie radzą. Psycholog dziecięcy zajmuje się dziećmi od wieku niemowlęcego po wiek szkolny. Jeżeli chodzi o niemowlęta to diagnozy dotykają rozwoju motorycznego oraz psychicznego. Pomoc psychologa dziecięcego jest również konieczna w sytuacji, gdy nasze dziecko ma problemy z agresją wobec rówieśników czy dorosłych. Nie wolno zamykać oczu na tego typu sygnały!

Niejednokrotnie jednorazowa wizyta u psychologa to stanowczo za mało. Wówczas należy się zastanowić czy psychoterapia nie jest konieczna. Jeżeli okaże się, że jest, nie trzeba panikować.

Psycholog dziecięcy Warszawa

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że psychoterapia jest niczym innym jak jedną z metod leczenia zaburzeń emocjonalnych. Możliwe są jej różne opcje: psychoterapia indywidualna długoterminowa, psychoterapia indywidualna krótkoterminowa, psychoterapia grupowa, itd. Decyzję o tym, jaka forma psychoterapii będzie najlepsza dla naszego dziecka podejmuje psycholog dziecięcy.

Jeżeli chodzi o psychoterapię dzieci i młodzieży to pomaga ona poradzić sobie z trudnościami spowodowanymi zaburzeniami pojawiającymi się w dzieciństwie lub okresie dojrzewania, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami lękowymi czy też zaburzeniami afektywnymi. Psychoterapia ma na celu poprawę funkcjonowania dziecka w domu lub w środowisku rówieśniczym. Psychoterapia to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie radzimy sobie z naszym dzieckiem i obawiamy się, że jego zachowanie będzie miało negatywny wpływ na jego życie w przyszłości.

Reasumując, warto pamiętać, że psycholog czy też psycholog dziecięcy jest dla ludzi i nie jest wstydem skorzystać z jego pomocy. Szczególnie w obecnych, bardzo trudnych i stresujących czasach.