Materiały do docieplenia budynków

W marketach budowlanych oraz w składach budowlanych można spotkać cały szereg różnych materiałów, dzięki którym można docieplić ściany i stropy budynków. Zbyt cienkie ściany, nieszczelny dach i okna są odpowiedzialne za powstawanie bardzo dużych strat ciepła w domu. Z tego powodu rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie. Nakłady, jakie ponosi się na ocieplenie budynku także są wysokie, lecz dzięki ociepleniu można długoterminowo zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie. W dłuższej perspektywie przynosi to całe mnóstwo korzyści.

docieplanie stropów piwnic
Dachy budynków i poddasza ociepla się za pomocą wełny mineralnej. Jest ona wykorzystywana także do docieplenia ścian działowych wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Wełna oprócz właściwości termoizolacyjnych ma także właściwości wygłuszające. Prawidłowo wykonane ocieplenie poddasza powinno się składać z kilku warstw ocieplenia. Dzięki temu dach będzie w pełni szczelny, a ciepło nie będzie uciekać z domu. Wełna mineralna jest niepalna i odporna na działanie wody.
Zewnętrzne ściany budynków ociepla się za pomocą styropianu. Do docieplanie stropów piwnic także wykorzystuje się styropian. Docieplenie stropów i ścian wykonane przez profesjonalną firmę zajmuje około dwóch tygodni. Jest to praca na wysokościach, więc pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni i zabezpieczeni na wypadek upadku z dużej wysokości.
Do ocieplenia potrzebny jest nie tylko styropian, ale także klej i siatka zbrojeniowa. Każdą płytę styropianu przykleja się na ścianę za pomocą kleju montażowego. Następnie łączenia płyt wzmacnia się kołkami plastikowymi, które mocuje się do ściany budynku. Kiedy cała ściana jest już oklejona styropianem nakłada się na nią kolejną warstwę kleju i zatapia się w niej siatkę. Dzięki niej w przyszłości łączenia poszczególnych płyt styropianowych mają być niewidoczne. Na tak przygotowane ocieplenie można zastosować wybrany tynk.
Wielu inwestorów chce także upiększyć elewację swojego budynku. W związku z tym decyduje się na dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak sztukateria elewacyjna.