Ludzie to dziwne istoty. Naprawdę! Pomyśl tylko – zabierając się za budowę nowego domu najpierw wytrwale szukają najpiękniejszej działki w jakiejś uroczej okolicy, potem starannie dobierają architekta, który wykona projekt posiadłości marzeń, następnie stają na głowie, by zatrudnić solidnych budowniczych i dostarczyć im materiałów pierwszej klasy (ewentualnie, jeżeli wybierają drogę na skróty i kupują gotowy dom albo mieszkanie, szukają takiego, który został zbudowany z tym nastawieniem)… A potem co? A potem dekorują swoje wyśnione gniazdko niedopasowanymi dodatkami w estetyce wiejskiego jarmarku.

Wystrój wnętrza, wszelkiej maści bibeloty, ozdoby, akcesoria, drobne meble, narzuty, rolety, dywaniki  to wszystko decyduje o charakterze domu i stanowi główny czynnik wpływający na to, jakie emocje będą towarzyszyć korzystaniu z niego. Co komu po niesamowitym widoku za oknem, jeśli cały efekt wizualny będą psuły fatalne firanki? Jaka będzie satysfakcja z nawet najbardziej przestronnego salonu, urządzonego zgodnie z zasadami ergonomii, przyjaznej architektury, fengshui i licho wie czego jeszcze, jeżeli będzie wyglądał jak graciarnia, wypełniony kłócącymi się ze sobą i zwyczajnie brzydkimi przedmiotami? Mimo, że na fajne gadżety do domu wydamy drobny ułamek tego, co na sam dom, to ich właściwy dobór jest równie ważny jak kwestie budowlane.

Jak odmienić wnętrze wykorzystując designerskie gadżety do domu?

Jeśli chcesz upiększyć swoje otoczenie wykorzystując fajne rzeczy do domu, musisz zadbać o właściwe myślenie. Większość z nas nie ma problemu z założeniem koszulki z dowcipnym nadrukiem, albo ustawieniem intrygującej grafiki jako tapety telefonu. Ale powieszenie abstrakcyjnego obrazu na ścianie, albo użycie do oświetlenia zwracających uwagę lamp? To za wiele. Tymczasem Twoje mieszkanie to tylko i wyłącznie Twoja przestrzeń i to Ty masz się w niej czuć dobrze! Pozwól sobie zaszaleć, puść wodze fantazji. Zapal świecę z Twoim ulubionym zapachem. Przykryj łóżko narzutą, która będzie cieszyła Twoje oko i dobierz pasujące poszewki na poduszki. Powieś w oknie nowe zasłony  to niedoceniany sposób na zmianę nastroju. A przecież ładne zasłony to naprawdę fajne gadżety do domu! Czasami można odnieść wrażenie, że niektórzy spośród nas kojarzą je tylko ze spranymi, wykrochmalonymi koronkami u babci. Nie bądź jednym z nich, doceń różnorodność, którą oferują sprzedawcy. Przebieraj pośród dziesiątków dostępnych wzorów tkanin dekoracyjnych, albo skuś się na cieszące się stale rosnącą popularnością rolety typu dzień-noc. Po bliższym zapoznaniu się z nimi, odkryjesz być może, że na dobrą sprawę były to gadżety do domu o których nie miałeś pojęcia!

Co zrobić, aby fajne rzeczy do domu dobrze ze sobą wyglądały?

Znaleźć sklep, w którym można znaleźć dobrej jakości akcesoria to jedno, wybrać spośród nich te, które będą pasowały do naszego domu i do siebie nawzajem to drugie. Prostym rozwiązaniem jest zadbanie, by ozdoby w rodzaju zegarów, oświetlenia, lamp i bibelotów na biurko były podobne pod względem stylu. Fantazyjny zegar otoczony przez bukiet kutych kwiatów, lampa w typie reflektora i nowoczesna, prosta figurka do gabinetu? A może elegancki chronometr za wypukłym szkłem, małe okrągłe lusterko w prostej metalowej ramie i globus w kącie? Każda z tych aranżacji prezentuje spójną koncepcję urządzenia wnętrza i z pewnością będzie wyglądała świetnie, a wybór należy tylko do Ciebie. Jeżeli bardziej odpowiada Ci druga propozycja, ale globus źle ci się kojarzy i przypomina nudne lekcje geografii w szkole, co powiesz na klepsydrę, lampę żeglarską albo… astrolabium? Dobre sklepy oferują gadżety do domu, o których nie miałeś pojęcia! Innym nieskomplikowanym trikiem umożliwiającym ogarnięcie obfitości produktów jest postawienie na designerskie gadżety do domu utrzymane we w miarę jednolitej stylistyce. Na przykład: dywany, poduszki, narzuty i ręczniki (tak tak, wygląd ręczników też przecież ma wpływ na wygląd pomieszczenia!) w tej samej tonacji kolorystycznej, którą można zmieniać w zależności od pory roku.

Co do domu na prezent dla bliskich i znajomych?

Mając inspirację i podstawowe wskazówki odnośnie dobierania ozdób do domu możesz stanąć przed jeszcze jednym dylematem: jak podzielić się dobrodziejstwami tej wiedzy z innymi? Ogólnie rzecz biorąc w naszej kulturze nie ma zwyczaju częstego obdarowywania innych elementami wyposażenia wnętrza, z ewentualnym wyjątkiem pamiątek przywiezionych z wakacji. Sytuacją, w której ta zasada nie sprawdza się jest wręczanie prezentu ślubnego. W trakcie przygotowań do świętowania razem z młodą parą pojawia się pytanie: co do domu na prezent w praktyczny sposób posłuży budowaniu harmonijnego wspólnego mieszkania, a nie przyczyni się do zagracenia go i zwiększenia estetycznej kakofonii? Klasycznymi i sprawdzonymi wyborami są tutaj odświętne, białe obrusy, zestawy eleganckich sztućców, albo komplety pościelowe w neutralnym kolorze, które obdarowani będą mogli połączyć z innymi dodatkami wedle własnego uznania.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu masz ochotę na dokonanie zmian w swoim domu, zakup nowych gadżetów i odświeżenie otoczenia, potrzebny będzie Ci dostęp do szerokiego asortymentu potrzebnych produktów wysokiej jakości. Dobrym miejscem by zacząć poszukiwania jest strona sklepu AnnDesign.